Kalay Hurdacısı

Kalay Hurdacısı

Kalay Hurdacısı, kalay teneke yapımında, kaplamacılıkta, çeşitli alaşımlar, lehim ve kimyasal madde yapımında kullanılır. Otomotiv endüstrisinde de motor yataklarında, kaporta, radyatör, yağ ve hava filtrelerinde kullanılır. Uçak ve gemi endüstrisi ile elektronik ve elektrik sanayinde geniş bir kullanım alanı vardır.

Kimya sanayiinde boya, parfüm, sabun, poliüratan üretiminden diş macunu yapımına kadar geniş bir alanda tüketilir. Bunların yanında, matbaacılıkta, mutfak malzemeleri ve cam endüstrisinde de kullanılmaktadır.

Kalay Hurdacısı Yüksek Fiyatlı Hurda Alımı

Kalay Nerelerde Kullanılır?

  • Üretilen kalayın yaklaşık yüzde 40’ı çelik levhaların kaplanmasında kullanılır. Kalay en çok kutu, teneke ve kavanozlarda kullanılır.
  • Evlerde kullanılan metalik süs eşyalarında da kalay kullanılabilmektedir.
  • Lehimler de kalay içerir. Kurşunlu kalaya genel olarak “lehim” adı verilir.
  • Kalay, bronz alaşımlarında korozyonu önler, bakırın da mekanik özelliklerini iyileştirir.
  • Otomotiv endüstrisinde de motor yataklarında, kaporta, radyatör, yağ ve hava filtrelerinde kullanılır.
  • Uçak ve gemi endüstrisi ile elektrik ve elektronik sanayinde geniş bir kullanım alanı vardır.
  • Kimya sanayinde boya, parfüm, sabun, poliüretan üretiminden, diş macunu yapımına kadar geniş bir alanda tüketilir.
  • Matbaacılıkta, mutfak malzemeleri ve cam endüstrisinde de kullanılmaktadır.

Bir hurdacıdan bütün beklentilerinizi karşılayan firmamız sizden bütün hurdalarınızı alarak hem çevreye hem ülke ekonomisine büyük katkılar yapmaktadır. Ülkemiz giderek gelişmekte olan bir ülke olduğu için doğru orantıda hurdacı firmalarına olan ihtiyaçta artmaktadır.

Metal ürünler, elektronikler, aküler vs. gibi bütün hurda alımlarını yapan firmamız sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Firmamız demir, çinko, bakır ve krom gibi bütün metallerinizin alımını yapmaktadır. Kalay Hurdacısı firması olarak hurdalarınızı sizden piyasadaki en güncel fiyatın en yükseğini vererek alım sağlamaktayız. Maalesef ki ülkemizde geri dönüşüm hakkında çok bilinci değiliz.

Kalay Hurdacısı Alım Satımı

Eskisine göre daha bilinçliyiz tabi ki de ama hala yeterli seviyede değil. Geri dönüşüm çok önemli bir konudur. Plastik vb. maddeler doğada çok geç yok olmaktadır. Bunun farkında olmayan çok kişi bulunmaktadır. Doğaya bıraktıkları eski işi bitmiş bilgisayar vb. şeyler içerisinde değeri olan maddeler içermekte ve doğaya zararlı olan maddelerde içermektedir. Firmamız yıllardır müşterileri bilinçlendirmektedir.

Elinizdeki bütün hurdaları piyasadaki en iyiler arasında yer alan Kalay Hurdacısı sizden piyasadaki en yüksek fiyattan hurdaları almaktadır. Yıllardır kalite ve hizmetlerimizin hep çıtasını arttırmaktayız. Durmadan kendimizi geliştirmekteyiz. Hurdacı olarak yaptığımız iş gereği, sizlerden tüm metal ve maden alımını gerçekleştirmekteyiz. Bu işten gerekli olan maddi gücü kazanmaktayız.

Biz ve meslektaşlarımız genel olarak sanayi bölgelerinde bulunmaktayız. Bu bölgelere gelerek hurdalarınızı satabilir ve gerekli olan en iyi satışları burada görebilirsiniz.  Kalay Hurdacısı olarak kendimize ait araçlar ile sizlerden hurda alımını sağlamakta ve en yüksek fiyatlardan almaktayız.

Hurda Kablo, Kablolar plastik ve bakır tellerden oluşmaktadır. Özellikle elektrik ve tesisat işlerinde çok fazla kullanılmaktadır. Bunun yanında yalıtım, elektrik, izolasyon gibi alanlarda kullanılmak ve hurdası fazlasıyla çıkmaktadır. Kablo hurdası çok fazla miktarda bakır içerdiği için geri dönüşüm sektöründe önemi çok fazladır.

Değerinde Hurda Alımı

İlave olarak yine aynı şekilde kablolar plastik içerdiği için geri dönüşüm için çok ciddi önem taşımaktadır. Bakırın diğer metallere göre pahalı olması akabinde kullandığı alanlara bağlı olarak hurdasının çok çıkması sebebiyle değerli metallerin sınıfında yer almaktadır.

Bu sebeple Kalay Hurdacısı olarak hedefimiz ve önceliğimiz elinizde bulunan bütün hurda kablo atıklarını hızlı bir şekilde ülke ekonomisine tekrar kazandırarak gelişmekte ve gün geçtikçe daha da ileriye gitmekte olan Türkiye’ye katkı sağlamaktır.

Kablo hurdası plastik veya benzer maddeler içermekte olduğu için, hepinizin bildiği gibi doğada en geç yok olan maddelerden birisi olan plastik içermiş olduğu hammadde ile çevremize verdiği zararların yanı sıra oluşturabileceğini olumsuz koşulların ve ülkenin ekonomisine verdiği zararları da ayrıyeten göz önünde bulundurmakta fayda var.

Elinizde olan atık kabloları sizden alırken ilk önce hurda kablonun cinsini ve içeriğini öğrenmekteyiz. Miktarı ve özelliğini, plastik yoğunluğu ve içerisinde bulunan bakırın yoğunluğunu öğrenip size en iyi fiyatı vermekteyiz.

Elektronik Hurda Alım Satım İşleri

Elektronik Hurda, Elektronik hurda dediğimiz zaman aklımıza gelecek şey yeniden kullanıma uygun olmayan kullanımı bitmiş ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm döngüsüne dahil olmaktadırlar. Elektronik hurda konusunda size bir örnek verecek olursak bir bilgisayar kasasını ele alalım.

Bir bilgisayarın rami veya diğer parçaları çalışmıyorsa bu parçalar yenisi ile değiştirilerek kullanılabilir bir hale getirilir. Ancak bilgisayarın hiçbir parçası çalışmıyorsa bu bilgisayar hurda bilgisayar olarak geçmektedir.  Hurda bilgisayar içerisinde yer almakta olan parçalar direk elektronik hurda klasmanında yer alır. Bilgisayar içinde işlemci, anakart, ekran kartı barındırdığı gibi plastik parçalar da barındırır.

Tüm bu parçalar gerekli geri dönüşüm süreçleri vasıtasıyla değerlendirilmektedir. Evinizde kömürlüğünüzde veya işyerinizde elektronik hurdalar çok fazla bulunmaktadır. Eğer sizde elinizdeki elektronik hurdalarınızı en iyi fiyata satmak istiyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir.

Dilerseniz olduğunuz yerden alıp hizmeti sizin ayağınıza kadar getirmekteyiz. Dilerseniz de tesislerimize gelip size güler yüzlü çalışanlarımız ile konuşup hurdanızın kilosunu hassas tartılarımız ile tartıp sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.

Hurda Akü Yüksek Fiyattan Alıyoruz

Hurda Akü, Hurda akü belli bir ömrü olan ve akülerin mevcut kullanımlarından sonra ömürleri biter ve kullanılmaz hale gelir. Kullanılmayacak duruma gelen bu akülere hurda adı denmektedir. Atık aküler çevreye çok ciddi zararlar vermektedir.

Aynı zamanda insan sağlığına yönelik zehirleme riski taşıdıkları için son derece tehlikeli bir atık olmaktadır. Kalay Hurdacısı olarak ülkemizde bu konuda vatandaşları bilinçlendirmek için geri dönüşüme ulaşabilmeleri için adına bazı çalışmalar yapmaktayız. Bu sayede geri dönüşüme aldığımız hurda akülere bazı işlemler uygulanır. Hurda aküler veya atık durumunda kullanılmayan aküler geri dönüşüm sonrasında hurda aküden ham kurşun elde edilmektedir.

Böylelikle hurda aküler veya atık aküler ham kurşuna dönüştürüldüğü için böylelikle hem çevreye sağladığımız fayda hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. Siz değerli müşterilerimiz bizi aramadan satmaya karar vermeyin çünkü firmamız yıllardır bu sektörün içerisinde olup güncel piyasayı takip ettiği için size piyasanın durumuna göre en iyi ve yüksek fiyatı vererek atık akülerinizi almaktadır.

Bize ulaştığınız takdirde size güncel hurda akü fiyatları hakkında gerekli bilgileri vermekteyiz ve müşterilerimizden gelen bütün tekliflere açık olmaktayız. Hurda akü cidden geri dönüşümde çok önemli ve ciddi bir konudur. Geri dönüşümü yapılmadığı takdirde çevreye ve sağlığınıza ciddi zararlar vermektedir. Bu konuda yıllardır insanları bilinçlendirmeye çalışmaktayız.

Şimdi Arayın
Yol Tarifi